najlepsze gry mmorpg

NosTale

NosTale to jedna z klasycznych gier RPG, rozgrywająca się w kolorowym świecie, w którym gracze, mogą tresować własnoręcznie złapane wirtualne zwierzaki, dekorować mieszkania i oczywiście wykonywać misje. Gra umożliwia nam wybór, tylko 3 klas początkowych, ale na dalszym etapie rozwoju postaci, mamy do dyspozycji aż 15 wersji rozwojowych.

Cukierkowaty świat
Najlepsze gry RPG oferują nam wielki ciekawy świat, pełen wrogów, misji oraz oczywiście innych graczy; najpierw czeka nas jednak zrobienie własnej postaci, którą będziemy go przemierzać. Na samym początku, nie mamy wielkiego wyboru klas, ponieważ są one tylko 3 (wojownik, łucznik oraz mag), ale wraz z ich wersjami rozwojowymi (12), razem mamy 15 klas. Dokładnie, gdy osiągniemy poziom 15, na każdą z 3 klas, mamy do wyboru po 4 specjalizacje, co daje wspomniane 15 klas. Po zdecydowaniu się, co do fryzury, imienia i jednej z 3 klas, postaci, [...]

Rappelz

Rappelz to już niemal klasyczna darmowa gra MMORPG, wydana przez gPotato, w której możemy przemierzać wielki świat z innymi graczami, walczyć z potworami, zdobywać punkty doświadczenia. Mimo upływu lat, jest wciąż ciekawą propozycją na rynku darmowych gier MMORPG i cieszy się dużą popularnością wśród polskich graczy.

Zaczynamy…
Jak w innych najlepszych grach online, tworzymy własną postać, mając do wyboru 3 dostępne w grze rasy: Deva, Asura i Gaia. W Rappelz każda z ras oferuje nam 3 klasy do wyboru: maga, wojownika i summonera. Każda z nich charakteryzuje się, albo większym naciskiem na obronę i wytrzymałość w walcę (Melee), albo zadawane obrażenia (Caster), albo balansem między jednym a drugim. Na samym początku gry, zostajemy od razu rzuceni w ciąg zadań, pokazujących jak grać i wyjaśniającym nam specyfikę mechaniki gry. Początkowe zadania, wykonujemy na „Trainee’s Island”, czyli miejscu zaprojektowanym dla [...]

A Mystical Land

A Mystical Land to jedna z najlepszych obecnie gier społecznościowych, oferujących dobrą zabawę, w bajkowych, magicznych klimatach. Zaczynamy naszą przygodę, jako pełni determinacji bohaterowie, którzy pragną ocalić swój dom przed śmiertelnym niebezpieczeństwem. Najlepsze gry rpg można znaleźć także na facebook’u.

Mistyczna kraina
Graficznie A Mystical Land jak na darmową grę mmorpg prezentuje się świetnie, oczywiście pod warunkiem, że posiadamy komputer, pozwalający na osiągnięcie jakości tekstur i animacji na tak wysokim poziomie. Na średnich ustawieniach A Mystical Land również wygląda bardzo dobrze i posiadacze komputerów ze średniej półki nie będą mogli poczuć się zawiedzeni.

W stosunku do innych gier mmo, kreator postaci w A Mystical Land jest nieco okrojony. Co ciekawe i nie mamy do wyboru rasy; gramy po prostu ludźmi. Klasę wybieramy spośród czterech klasycznych profesji: Wojownik, Kleryk, Mag i Łowca. Opcje personalizacji avatara również nie są szczególnie [...]

Rose Online

Dzisiaj propozycja dla trochę młodszych, (chociaż nie koniecznie) graczy lubiących grać w w najlepsze gry rpg. Rose Online to gra mmorpg w stylu manga, która oprócz pięknych kolorów, baśniowego świata, może pochwalić się interesującym gameplayem, wielkim światem czy możliwością jazdy swoim własnym gokartem i kierowaniem własnym mechem (robotem)!

Mechy i gokarty
Kiedy włączycie na swoich komputerach Rose Online, przede wszystkim uderzy w was niesamowita oprawa graficzna. Nawet przy wyborze postaci jest to zauważalne za sprawą miłego dla oka domku na drzewie. Samo tworzenie postaci nie należy do specjalnie zaawansowanych i o co ciekawe, dopiero przy poziomie 10 postaci, wybieramy klasę a nie przy jej tworzeniu. Jest to rozwiązanie wykorzystane także w Ragnarok Online, grze tego samego studia, które wydało Rose Online. Wróćmy jednak do zabawy. Zaczynamy grę, jako „gość”, w wiosce gdzie możemy nauczyć się podstaw mechaniki, przy [...]

Aion Online – najlepsza gra mmorpg za darmo?

Aion Online to zdecydowanie najlepsza gra mmorpg za darmo, będąca aktualnie najgorętszym tytułem w gatunku. Doskonała grafika, znakomity gameplay, rzucające wyzwanie questy, instancje i rewelacyjny tryb gracz kontra gracz; do niedawna Aion Online był dostępny jedynie za opłatą subskrypcyjną, teraz jest dostępny za darmo, dla każdego!

W świecie Atrei
Aion to gra mmorpg, w której możemy się wcielić w reprezentantów dwóch walczących ze sobą ras, Asmodańczyków (Asmodians) oraz Elyiosów (Elyos) o dominację nad światem Atrei. W grze jak w innych tego typu produkcjach, wykonujemy różnego rodzaju zadania i przeżywamy wielką przygodę czy to walcząc z przeciwnikami kontrolowanymi przez komputer, czy to będąc zaangażowanym w ekscytujące i spektakularne PvP (gracz kontra gracz).

Już na wstępie, możemy zobaczyć pierwszy duży atut Aion’a; naszą postać możemy zmodyfikować i stworzyć jak tylko chcemy. Zakres personalizacji jest olbrzymi – możemy modyfikować wzrost, wygląd [...]

Luvinia Online

Luvinia Online jest darmową grą mmorpg stworzoną przez Outspark. Osadzona jest w żywym kolorystycznie świecie (inspirowanym japońskim anime) i posiada dużą ilość specjalizacji podklas, sporo miejsc do odwiedzenia i ogromną ilość misji. Bardziej doświadczonym graczom, rozgrywka może przypominać wschodnie gry tego gatunku.

Przemierzając kolorowy świat…
Gra posiada trzy-stopniowy system klasowy. Pierwszy wybór jest pomiędzy trzeba standardowymi archetypami, jakimi są wojownik, mag bądź też łotrzyk. Następnie po zdobyciu 40 poziomu doświadczenia gracze otrzymują dwie możliwości pójścia naprzód. Po osiągnięciu poziomu 80, możliwości personalizacji własnej postaci stają się jeszcze bardziej interesujące niż można by się tego spodziewać. Jest to z pewnością cecha, która odróżnia Luvinia Online spośród wielu gier na rynku. Wraz z wyspecjalizowanymi zdolnościami poszczególnych podklas, gracze posiadają przez cały okres grania umiejętności ich podstawowych klas, dzięki czemu też są bardziej elastyczni niż mogłoby się wydawać.

Mówiąc o oprawie [...]

Eden Eternal

Eden Eternal jest darmową do gry stylizowaną na japońskie anime MMORPG stworzone przez tę samą ekipę, która stworzyła chociażby Grand Fantasia. W tej grze, jak zresztą w wielu innych tego rodzaju, grający mogą przeżyć przygodę przemierzając sporej wielkości świat pełen rozmaitych magicznych stworzeń, które nierzadko czyhają na ich życie. Oczywiście czym byłaby jakakolwiek gra bez jakiegoś wątku głównego? Zadania w grze głównie kręcą się wokół odkrywania tajemnic niedawno odkrytego Soul Stone’a.

Gra jest pełna pięknych, słodko wyglądających graficznych efektów, śmiesznie wyglądających stworków i może miejscami przypominać Maple Story w wersji 3D. Sama jakość jest na wyjątkowo wysokim poziomie jak na darmową grę i nie posiada jednocześnie jakiś strasznych wymagań gdy idzie na sprzęt. Trzeba twórcom przyznać, że jeśli chodzi o optymalizację silnika na którym działa gra i nie występują jakieś absurdalne graficzne bugi. Wizualnie Eden Eternal podnosi poprzeczkę na [...]

Age of Conan: Unchained

Age of Conan: Unchained to jedna z najlepszych aktualnie dostępnych darmowych gier mmorpg; wielki świat, znakomita grafika i ekscytująca walka – to tylko część atutów tej produkcji od Funcom. Gra oferuje 12 różnorodnych klas do zabawy, którymi odkrywamy brutalny świat Hyborii, stworzony przez pisarza Roberta E. Howarda.

Mrok Hyborii
Jak w innych grach tego typu, naszym pierwszym zadaniem jest stworzenie postaci; mamy aż 12 różnych klas (wszystkie są omówione, poniżej części „podsumowanie) będące reprezentantami wszystkich bardziej znanych archetypów używanych w grach mmorpg. Mówiąc o klasach postaci, warto wspomnieć, że darmowa wersja gry, wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Łącznie klas jest 12, z czego tylko 4 z nich są dostępne dla darmowego użytkownika (więcej na ich temat, możecie przeczytać w dolnej części recenzji, poniżej podsumowania). Każda z klas jest unikalna i ciekawie zaprojektowana, ale czy warto kupować subskrypcje, powinniście [...]