najlepsze gry strategiczne

Ikariam

W przeglądarkowej grze strategicznej Ikariam, wcielamy się w zarządcę małej, greckiej wioski. Podobnie jak w innych strategiach online, zarządzamy, podbijamy, rozwijamy i tworzymy alianse z innymi graczami.

Witamy w starożytnej Grecji!
W świecie podzielonym na archipelagi, gracze trafiają na wyspy, na której może się znaleźć maksymalnie piętnaście innych wiosek. Na początku gry, dostajemy niewielką osadę, która dzięki nam ma się zmienić w wielkie, samo zarabiające na siebie miasto. W miarę upływu gry, wchodzimy na wyższe poziomy rozwoju, czekają nas większe wyzwania. Pogodzenie ze sobą, coraz większej ilości czynników, może zawrócić nam w głowie, ale powinniśmy mieć wtedy wystarczająco dużo doświadczenia, by sobie z tym poradzić. Bardzo istotna jest kooperacja, pomiędzy graczami na wyspach. Samotne wilki nie mają wysokich szans na przeżycie i podstawą Ikariam są dobre stosunki z sojusznikami.

Grając musimy dbać o naszych obywateli. Są oni podstawą [...]

Grepolis

Grepolis to gra strategiczna, przenosząca nas do starożytnej Grecji, gdzie zajmujemy się zarządzaniem antycznego miasta; budujemy, rekrutujemy żołnierzy do swojej armii i ścieramy się w bitwach z innymi graczami. Co ciekawe, możemy rekrutować także mitologiczne jednostki.

Świat antyku
Podobnie jak w grze Ikariam, Grepolis została osadzona w starożytnej Grecji, będącej kolebką naszej zachodniej cywilizacji. Na czym początku, otrzymujemy tylko niewielką osadę, by z czasem, przekształcić je w prężnie rozwijające się Polis. Przed tym jednak, czeka nas wybór serwera, a ponieważ sama gra i rozwijanie naszego miasta, mogą wydawać się nieco powolne, warto wybrać szybszy serwer. Zaraz po naszym wyborze, przenosimy się do gry i rozpoczynamy, jak to bywa w najlepszych grach przeglądarkowych, budowę naszego imperium; do wyboru mamy ponad 20 budynków oraz miejsca, związane z surowcami, wiec czeka nas długo droga. Podstawowymi surowcami w grze, jest drewno, kamienie [...]

Command and Conquer Tiberium Alliances

Command and Conquer Tiberium Alliances to produkcja dostępna w przeglądarce za darmo, będąca rasową grą strategiczną, w której zarządzamy bazą, zbieramy surowce, rozwijamy własne technologię oraz tworzymy armię. Mamy do wyboru jedną z dwóch frakcji, dobrze znanych z serii Command and Conquer, czyli NOD lub GDI i kolejny raz bierzemy udział w wojnie o cenne Tiberium.

GDI czy NOD?
Dla każdego fana gier strategicznych, szczególnie tych z gatunku, strategii czasu rzeczywistego, seria Command and Conquer to klasyka; w wielu częściach serii, wcielaliśmy się albo w Global Defense Initiative (GDI) albo Brotherhood of Nod (NOD). Głównym motorem działań wojennych, jest walka o cenny surowiec Tiberium, oraz władzę, a na dodatek ideologię – wszystko zaczyna się jednak, od kontroli nad wydobyciem bezcennego Tiberium. Najlepsze gry strategiczne czasu rzeczywistego, to z pewnością te spod znaku C&C.

Na początku gry, wybieramy jedną [...]

Stone Age Kings

Stone Age Kings jest grą strategiczną, dostępną przez dostępne przeglądarki internetowe. W czasach prehistorycznych wcielamy się w wodza wioski i zarządzając ją, dążymy do stworzenia imperium. Mechanika rozgrywki opiera się na budowie i ulepszaniu budynków w osadzie, odpowiednim inwestowaniem surowców i walką jednostkami. Najlepsze gry na przeglądarkę? Spróbuj Stone Age Kings.

Rynek najlepszych gier przeglądarkowych ma to do siebie, że poprzez bycie rozbudowanym daje spory wachlarz wyboru i prędzej czy później, każdy znajdzie tytuł dostosowanym pod swoje potrzeby. Dla fanów science-fiction jest oGame, dla osób zainteresowanych średniowieczem Stronghold Kingdoms, a wielbiciele starożytności mogą bawić się w Ikariam czy Traviana. Nawet przed wydaniem Stone Age Kings, miała premierę produkcja z człowiekiem pierwotnym w roli głównej – BC Wars. Jednak w odróżnieniu od BC Wars, będącym stosunkowo prostym tytułem, Stone Age Kings posiada bardziej złożoną mechanikę i graficznie prezentuje się o [...]

Najlepsze gry strategiczne

Najlepsze gry strategiczne za darmo, czyli najciekawsze produkcje wymagające cierpliwości, lub refleksu, ale przede wszystkim inteligencji i pracy szarych komórek. Tym razem przedstawiamy zestawienie najlepszych gier strategicznych online.

League of Legends
W grze strategicznej League of Legends, dwie drużyny po pięciu graczy walczą ze sobą na śmierć i życie próbując przebić się do bazy przeciwnika i ją zniszczyć. Idea League of Legends została oparta na popularnej mapie do gry Warcraft 3, Defense of the Ancients. Charakteryzuje się dużym naciskiem na współpracę pomiędzy graczami i świetną rozgrywką na wysokim poziomie.

Po zalogowaniu się do gry, mamy opcję przejścia tutoriala. Ludzie stykający się po raz pierwszy z gatunkiem DotA, powinni zdecydowanie przejść samouczek. Podstawy są łatwe do opanowania, ale gra wymaga częstych treningów i zapoznania się ze zdolnościami poszczególnych bohaterów i optymalizacjami zestawów przedmiotów. Po zapoznaniu się z mechaniką, możemy [...]

Kingdom Rush czyli najlepsza gra świata bez rejestracji

Najlepsza gra świata bez rejestracji? Gorąco przedstawiamy Kingdom Rush – zdecydowanie numer jeden, jeśli chodzi o gry niewymagające rejestracji. Ta gra strategiczna typu tower defense to jeden z największych hitów, jakie zostały stworzone na nasze przeglądarki i gra, której jakość wybija się wysoko, wysoko ponad przeciętność.

Na ratunek królestwu
Królestwo jest zagrożone! Wolne ludy magicznej krainy, w której toczy się akcja gry, muszą bronić się przed inwazją sił ciemności, kierowanych przez potężnego czarnoksiężnika. Jako naczelny dowództwa, zjednoczonych wojsk dobra (!) musimy przeprowadzić kontrofensywę i zepchnąwszy wojska zła, ze wszystkich ziem królestwa, wyprawić się w samo serce siedziby Pana Ciemności. Jego mroczny zamek, czeka na nas na samym końcu, liczącej 12 misji kampanii; po drodze będziemy musieli pokonać niezliczone zastępy jego mniej lub bardziej potężnych sług. Na szczęście mamy pod dostatkiem całkiem pokaźny arsenał wieżyczek, które na różne sposoby [...]

Terra Militaris

Terra Militaris to wciągająca strategia prosto na nasze przeglądarki, które umożliwia nam udział w bitwach, wciągające PvP i PvE oraz możliwość starcia Gildia vs. Gildia. Fakt skoncentrowania się przede wszystkim na walce sprawia, że jest to jedna z ciekawszych strategicznych gier przeglądarkowych, dostępnych w tej chwili na nasze komputery. Najlepsze gry online za darmo, takie jak Terra Militaris, zasługują na trochę uwagi.

Podróż w czasie
Do wyboru mamy 4 starożytne cywilizacje: Rzym, Chiny, Egipt lub Persję i każda z nich ma inne bonusy dające więcej korzyści graczowi. Przykładowo, grając Rzymem, nasze jednostki mają nieco więcej żywotności, a z kolei Chiny, mają nieco niższy czas konstrukcji budynków. Wybór cywilizacji rzutuje także na jednostki, jakimi dysponujemy; w późniejszych fazach, Persowie otrzymują Słonie, a Egipcjanie rydwan Anubisa. Co jest głównym celem rozgrywki? Zasadniczym celem gry jest zależny od naszego stylu; jeśli [...]

Najlepsza gra strategiczna – Iron Grip: Marauders?

Iron Grip: Marauders to produkt dla wszystkich, którzy kochają najlepsze gry strategiczne. Producenci tej znakomitej gry, zdecydowali się na implementacje bardzo sprawnego Unity Engine, który pokazuje nam swoje możliwości podczas trybu walki, będącym największą zaletą tej produkcji. Warto zagrać w Iron Grip: Marauders, oferującą rozgrywkę na o wiele wyższym poziomie niż klasyczne najlepsze gry przeglądarkowe.

Marauderski fach
Iron Grip: Marauders to gra, która oferuje na pierwszy rzut oka to, co większość gier przeglądarkowych, chociaż szata graficzna może wskazywać, przedsmak tego, że nie koniecznie tak musi być. Co ciekawe, nie rozwijamy tutaj ani budynków, ani naszego miasta, a wielki statek powietrzny, który jest nasyzm ruchomym centrum dowodzenia i miastem z tą różnicą, że nie budujemy tutaj żadnych budynków, a dokonujemy ulepszeń. Ulepszenia te są związane z szybkością badań nad coraz to lepszymi jednostkami, jakie możemy werbować czy wielkością ładunki, [...]