Aion Online – najlepsza gra mmorpg za darmo?

Aion Online to zdecydowanie najlepsza gra mmorpg za darmo, będąca aktualnie najgorętszym tytułem w gatunku. Doskonała grafika, znakomity gameplay, rzucające wyzwanie questy, instancje i rewelacyjny tryb gracz kontra gracz; do niedawna Aion Online był dostępny jedynie za opłatą subskrypcyjną, teraz jest dostępny za darmo, dla każdego!

W świecie Atrei
Aion to gra mmorpg, w której możemy się wcielić w reprezentantów dwóch walczących ze sobą ras, Asmodańczyków (Asmodians) oraz Elyiosów (Elyos) o dominację nad światem Atrei. W grze jak w innych tego typu produkcjach, wykonujemy różnego rodzaju zadania i przeżywamy wielką przygodę czy to walcząc z przeciwnikami kontrolowanymi przez komputer, czy to będąc zaangażowanym w ekscytujące i spektakularne PvP (gracz kontra gracz).

Już na wstępie, możemy zobaczyć pierwszy duży atut Aion’a; naszą postać możemy zmodyfikować i stworzyć jak tylko chcemy. Zakres personalizacji jest olbrzymi – możemy modyfikować wzrost, wygląd twarzy czy nawet biust tworzonej przez nas postaci. Jeśli jesteśmy wystarczająco cierpliwi, możemy odwzorować swój wygląd, albo jakiegoś herosa, celebryty – kogokolwiek, kto nam przyjdzie do głowy. Gra nie zaskakuje nas pod kątem koncepcji; chodzi o wykonywanie zadań, zabijanie potworów i PvP – dość typowe. Questy polegają na wykonywaniu różnych zadań, zasadniczo zbliżonych do innych gier gatunku; zabicie X potworów danego rodzaju czy przetransportowanie jakiegoś przedmiotu w inny miejsce – zadanie za zadaniem, odkrywamy coraz bardziej bogaty świat Aion Online, który po prostu powala detalami i poziomem grafiki. Aion jest znakomicie zrealizowany i cechuje się chyba jednym z najlepszych engine’ów graficznych aktualnie wykorzystywanych w grach mmorpg.

Aerial combat – czyli walka w przestworzach
Jednym z najważniejszych oferowanych przez grę elementów jest walka, będąca świetną zabawą – o ile walka na ziemi, jest dość typowa, to walka w powietrzu jest już z pewnością doskonałą zabawą i odmianą. Od 10 poziomu doświadczenia wyrastają nam skrzydła i możemy w określonych strefach świata, latać w przestworzach; przy czym latanie jest ograniczone w czasie, ale możemy zwiększyć czas latania przez zakup odpowiednich przedmiotów. Dobrym dodatkiem jest bardzo wygodny atak łańcuchowy, dający nam możliwość użycia serii ataków za pomocą podwójnego kliku.

Wraz z osiągnięciem przez naszą postać 25 poziomu doświadczenia, możemy dostać się do Głębi (the Abyss), gdzie rozgrywa się większość pojedynków PvP między graczami. Tam też Aion Online odkrywa wszystkie karty – na tym obszarze, toczona jest prawdziwa wojna, między zwaśnionymi rasami o kontrolę nad światem gry! Walka między graczami jest zacięta i bardzo emocjonująca! Jakby było nam mało, od czasu do czasu, pojawia się na tym terenie frakcja smoków, siejąc zniszczenie i pożogę, tak jednej jak i drugiej stronie konfliktu.

Gra posiada aż 3900 zadań i limit doświadczenia ustalony na 55 poziom, jednak, co nie jest najlepsze i cechuje część wschodnich gier mmorpg, w grze czeka nas sporo grindu, a więc powtarzalnego zabijania potworów by uzyskać odpowiednio wysoki poziom doświadczenia. Luki związane z questami, można wypełnić właśnie w ten sposób, dlatego jeśli ktoś lubi najlepsze gry online z naciskiem na akcję i walkę, z pewnością powinien być zadowolony. Większość przedmiotów, które możemy kupić podczas przemierzania świata, jest dostępna w lokalnych sklepach; buty, rękawice, tarcze, pancerze, tuniki; cała masa broni – miecze, topory, sztylety, łuki czy buławy. W tak wielkim arsenale, każdy znajdzie coś dla siebie.

Plusy
Doskonała grafika
Walka w powietrzu
Rozbudowana kustomizacja postaci
Zwierzaki!
Rewelacyjne PvP

Minusy
Grind, grind, grind

Strona www: http://www.aionfreetoplay.com/website/register

Podsumowanie
Aion Online oferuje znakomitą zabawę, tak dla początkujących graczy jak i weteranów, mających na koncie więcej niż kilka gier mmorpg za sobą. Grafika stoi na najwyższym poziomie, podobnie z resztą jak bardzo interesujące PvP. Sama walka, być może nie należy do specjalnie wyszukanych, ale już walka w powietrzu, z pewnością zrobi wrażenie na każdy graczu; do tego instancje, bossowie, mnóstwo mniej lub bardziej potężnych przedmiotów – przednia zabawa!

Naszym zdaniem Aion Online, to najlepsza gra online i rpg za darmo, chociaż pokonała kilku depczących jej po piętach kandydatów – choćby Lord of the Rings Online czy Age of Conan: Unchained…w każdą z nich warto zagrać, ale stawiamy na coś świeżego!

Aion Online wymagania sprzętowe

Wymagania minimalne sprzętowe
OS – Windows XP/Vista/7
Karta graficzna – GeForce 5/ATI 9800
CPU – 2.2GHz Pentium 4/AMD 2400+
RAM – 1 GB
HDD – 12 GB wolnego miejsca

Wymagania rekomendowane sprzętowe
SO – Windows XP/Vista/7
Karta graficzna – 256MB Geforce 7800+/Radeon X1900+ lub lepsza
CPU – 2 GHz Core 2 Duo/AMD 3500+ lub lepszy
RAM – 1.5 GB lub więcej
HDD – 12 GB lub więcej