Kingdom Rush czyli najlepsza gra świata bez rejestracji

Najlepsza gra świata bez rejestracji? Gorąco przedstawiamy Kingdom Rush – zdecydowanie numer jeden, jeśli chodzi o gry niewymagające rejestracji. Ta gra strategiczna typu tower defense to jeden z największych hitów, jakie zostały stworzone na nasze przeglądarki i gra, której jakość wybija się wysoko, wysoko ponad przeciętność.

Na ratunek królestwu
Królestwo jest zagrożone! Wolne ludy magicznej krainy, w której toczy się akcja gry, muszą bronić się przed inwazją sił ciemności, kierowanych przez potężnego czarnoksiężnika. Jako naczelny dowództwa, zjednoczonych wojsk dobra (!) musimy przeprowadzić kontrofensywę i zepchnąwszy wojska zła, ze wszystkich ziem królestwa, wyprawić się w samo serce siedziby Pana Ciemności. Jego mroczny zamek, czeka na nas na samym końcu, liczącej 12 misji kampanii; po drodze będziemy musieli pokonać niezliczone zastępy jego mniej lub bardziej potężnych sług. Na szczęście mamy pod dostatkiem całkiem pokaźny arsenał wieżyczek, które na różne sposoby rażą naszych wrogów, ogniem, strzałami czy ciosami miecza. Idea gry jest prosta – dla tych, którzy nie wiedza, na czym polegają gry tego typu, szybka informacja: w grach tower defense, musimy powstrzymywać falę nadciągających wrogów, którzy poruszając się po z góry określonych trasach. Robimy to za pomocą wieżyczek i różnych dodatkowych funkcji (np. czarów). Najlepsza gra świata nie wymagająca rejestracji, taka jak Kingdom Rush, oferuje nam także coś więcej niż zwykły tower defense.

Arsenał wieżyczek zasługuje na uwagę; dysponujemy barakami, które mają 3 żołnierzy, blokujących i walczących z nadciągającymi wrogami, wieżą łuczników (szybkostrzelni i skuteczni przeciwko pojedynczym celom), wieżą maga (świetna przeciwko silne opancerzonym wrogom), moździerzem (niezbędna broń atakująca obszarowo). Każda z wieżyczek, może być ulepszana, aż do poziomu 4 tego, przy czym na poziomie 3, mamy możliwość wyboru dwóch rodzajów ulepszeń! Warto przy tym podkreślić, że ulepszenia nie są dostępne od razu i są odblokowywane wraz z przechodzeniem przez nas poszczególnych poziomów gry. Dla przykładu, na 3 poziomie baraków, możemy je ulepszyć by trójka żołnierzy, stała się groźnymi i bardzo ofensywnymi barbarzyńcami lub twardymi jak skała paladynami z różnymi defensywnymi umiejętnościami. Każda z wieżyczek ma też umiejętności, które możemy kupować, co znacząco wpływa na siłę rażenia; np. moździerz ma rakiety, które są wystrzeliwane, co jakiś czas w losowo wybranych przeciwników na mapie (doskonałe!), albo umiejętność, pozwalająca wspomnianym barbarzyńcom, miotać topory w latających wrogów (również rewelacja). Dodatkowo w czasie gry, mamy możliwość przywoływania posiłków w dowolne miejsca na mapie (kilku chłopów, rodzaj pospolitego ruszenia) oraz używania czarów – uratują nas nie jeden raz podczas rozgrywki.

ZŁO!
Wrogie siły nadciągają sporymi chmarami, dlatego dość szybko zorientujecie się jak ważne jest by odpowiednie wieżyczki znajdowały się w najefektywniejszym miejscu. Mają oni do przebycia określoną trasę i musimy ich powstrzymać za wszelką cenę – najlepiej jeśli, ani jeden nie przejdzie przez nasz system obronny. Im więcej potworów przejdzie, tym mniej gwiazdek otrzymujemy a gwiazdki są bardzo ważnym elementem gry; używając ich, możemy ulepszać wieżyczki, czary czy jakość przyzywanych przez nas posiłków. Będą nas napadać gobliny, orkowie, potężne piekielne ogary, gargulce, mroczni rycerze czy inne, paskudne stworzenia. Od razu, kiedy pojawia się nowy typ przeciwnika, następuje krótkie wyjaśnienie o ich słabych i mocnych stronach, dlatego nie powinno być jakiegokolwiek problemu ze zorientowaniem się, jak powstrzymać dany typ wrogów. Ogólnie wrogów jest ok 30 rodzajów, więc nie ma, co narzekać. Są wrogowie latający, pojawiający się w późniejszych etapach gry, na co należy zwrócić uwagę; czasami zapominamy o tym, co może kosztować nas zwycięstwo w misji.

Kolejny przykład, dlaczego jest to najlepsza gra świata bez rejestracji, dotyczy grafiki. Grafika jest bardzo staranna, stoi na wysokim poziomie – widać komiksową kreskę i dopracowane detale. Jest to chyba jedna z najlepiej wyglądających gier tower defense, jakie kiedykolwiek powstały w 2D. Na dodatek cały czas towarzyszy nam przyjemna dla ucha muzyka, która co ważne, nie irytuje nas nawet po długich godzinach gry! Dźwięki, jakie towarzyszom nam, kiedy klikniemy na daną wieżę są i zabawne i zróżnicowane; cierpliwie klikając możemy usłyszeć kwestie z różnych filmów (jak choćby z Człowieka z Blizną czy Terminatora), co jest dodatkowym i miłym smaczkiem. Warto zwrócić uwagę na detale, bo twórcy Kingdom Rush, naprawdę postarali się, tworząc grę bliską doskonałości.

Plusy
Doskonały tower defense
Grafika i animacje
Częste aktualizacje
Muzyka i dźwięk
Możliwość ulepszenia wieżyczek
Mnóstwo wrogów
Zróżnicowany poziom trudności

Minusy
Niewielka ilość poziomów

Strona www: http://www.kingdomrush.com/play.php

Podsumowanie
Kingdom Rush to strategia, obok której nie da się przejść obojętnie; po prostu mega hit i doskonały przykład na to jak można stworzyć wysokiej jakości grę typu tower defense. Świetna grafika, humorystyczne potraktowanie tematu, znakomita muzyka i dźwięk oraz co najważniejsze – wciąga na długie godziny. Gra nie wymaga klienta i nie wymaga też rejestracji, która jest opcjonalna; możemy w ten sposób zmierzyć się z innymi graczami, ale nie musimy tego robić. Na dodatek, Kingdom Rush jest bardzo często aktualizowana; dodawane są nowe poziomy, bohaterowie oraz inne dodatki. Podsumowując, naszym zdaniem to najlepsza gra świata bez rejestracji.

Gra stała się na tyle popularna, ze stworzono jej wersję na Ipad’a, Iphone’a, a nawet na Ipod’a touch. Trwają także pracę nad kolejną częścią tej znakomitej gry online.