Najlepsze gry online

Najlepsze gry online i to za darmo. Przedstawiamy najlepsze spośród gier do pobrania, będące jedynymi w swoim rodzaju produkcjami; wysoka jakość i znakomita zabawa.

League of Legends
League of Legends to gra, w której, drużyny liczące po pięciu graczy staje naprzeciwko siebie i próbuje zniszczyć się nawzajem, zrównując z ziemią bazy przeciwników. Aby wykonać to zadanie, potrzebna jest jak najlepsza współpraca pomiędzy poszczególnymi członkami graczami, zniszczenie po drodze obcych bohaterów, potworów oraz wieżyczek strażniczych.

Po zalogowaniu się do gry i dołączeniu się do rozgrywki, wybieramy na jedną mapę jednego z dostępnych herosów. Po odblokowaniu, ich łączna ilość wynosi ponad 90 i liczba ta, co aktualizację wzrasta. Przed rozpoczęciem gry musimy jeszcze wybrać dla naszej postaci dwa czary przyzywające i runy. Runy jednak dostępne są dopiero po ich uprzednim zdobyciu przechodząc gry. W trakcie rozgrywki, zabijając potwory zyskujemy punkty doświadczenia i pieniądze. Poziomy dają nam lepsze zdolności, a zgromadzone złoto – do zakupów. Produkcja ma bardzo dynamiczną i wymagającą szybkiego myślenia rozgrywkę; trzeba ciągle trenować i jedynie najbardziej zaangażowani gracze mają szanse na sukces. Sam pomysł na grę był bazowany na mapie do gry Warcraft 3 o nazwie „Defense of the Ancients”.  Mapa ta w krótkim czasie zdobyła ogromną popularność i na jej podstawie powstało kilka niezależnych gier – między innymi League of Legends.

League of Legends, dzięki bardzo dużej społeczności, stosunkowo niskich wymaganiach i uzależniającym gameplay’u, to jedna z najlepszych darmowych gier stworzonych w ogóle. Jej wysoka jakość, ale też wysoki poziom trudności, zrobią wrażenie na nie jednym, rządnym przygód graczu.

Age of Conan: Unchained
Age of Conan to rewelacyjna produkcja, dzięki której, możemy przeżywać przygody w mrocznym świecie, najpopularniejszego barbarzyńcy świata – Conana. Wcielamy się w jednego z mieszkańców Hyborii; przemierzamy lądy, walcząc z przerażającymi potworami i wykonując niezliczone niebezpieczne zadania.

W zależności od wybranej wersji (darmowa czy płatna), mamy do wyboru 4 lub 12 klas postaci. Dostępne są od barbarzyńcy do zabójcy, po maga zamieniającego swoje ciało w demona. Grę zaczynamy, jako byli niewolnicy, rozbijając się na pobliskiej plaży po rozbiciu statku. Nic nie pamiętamy, jedyne, co wiemy to żeby dotrzeć do miasta. Innowacją w stosunku do standardowych gier mmorpg to przede wszystkim rewolucyjny system walki dostępny w Age of Conan: Unchained. Postać ma kilka podstawowych ciosów i aby móc użyć specjalnego ataku, należy wpierw wykonać odpowiednią kombinację standardowych. Graficznie Age of Conan prezentuje doskonale i to jedna z najlepszych cech tej produkcji, podobnie jak znakomicie zrealizowana ścieżka muzyczna. Aby móc w pełni jednak docenić tej produkcji zalety, musimy mieć komputer wystarczająco dobry, by uciągnął prawie 30 GB klienta gry.

Interesują Cię najlepsze gry online lub mmorpg? Age of Conan ma niesamowity silnik graficzny, świetną muzykę, wiele questów i wciągający system walki. Całość dopełnia, zróżnicowane PvP – scenariusze i możliwość rozgrywania, wielkich bitew.

World of Tanks
W World of Tanks daje nam unikalną możliwość wyboru czołgu i walki przeciw graczom z całego świata. Gra oferuje prawie 200 maszyn, podzielonych na 3 kategorie główne – działa samobieżne, czołgi oraz niszczyciele czołgów. Przy dobrze dopracowanym, silniku graficznym World of Tanks prezentuje dobrą grafikę i płynność, nawet na słabszych komputerach.

W World of Tanks, istotą gry są przede wszystkim pojedynki między graczami, sięgające do 30 graczy po jednej ze stron; mamy do wyboru dziesiątki różnego rodzaju sprzętu wojennego – czołgi, artylerie samobieżną oraz niszczyciele czołgów. Kontrola czołgu jest bardzo łatwa do opanowania, dlatego nawet początkujący „czołgiści” nie powinni mieć problemu z ogarnięciem kwestii gameplay’u. Ze względu na dużą ilość, występujących podczas wirtualnych bitew, graczy – chodzi przede wszystkim o grę zespołową i szeroko pojętą współpracę. Gra bywa o tyle trudna, że wystarczy zginąć raz podczas bitwy i musimy czekać na kolejną – powoduje to, że przetrwanie na polu bitwy, bywa bardzo trudne. Pod koniec każdej bitwy, przetrwa średnio ok 2-3 maszyn jednej ze stron. Graficznie, World of Tanks, prezentuje się całkiem nieźle i jak wspomniane zostało wcześniej, gra prezentuje się płynnie, nawet na wolniejszych komputerach.

World of Tank to obecnie jedna z najlepszych gier online do pobrania na rynku. Oferuje bardzo wciągającą rozgrywkę – możliwość kontroli klasycznych czołgów takich jak T34, Tygrys czy Sherman, zrobią wrażenie na każdym, kto choć trochę zainteresowany jest techniką wojskową. Bitwy z udziałem 60 graczy to świetna rzecz, trzeba jednak bardzo uważać by nie zginąć…

Lord of the Rings Online
Lord of the Rings Online to rewelacyjna gra mmorpg, osadzona w świecie stworzonym oryginalnie przez J.R.R. Tolkiena. W odróżnieniu od sporej części mmorpg, koncentrujących się na walce Gracz kontra Gracz, LotRO stawia nacisk na fabułę, wykonywanie zadań i grę polegającą na współpracy, aniżeli rywalizacji.

Charakterystyczną cechą gry jest brak wyboru stron – dobra czy zła. W Lord of the Rings Online, możemy być tylko tymi „dobrymi”; dostępni są ludzie, krasnoludy, hobbici, elfy. Choć po osiągnięciu 10 poziomu główną postacią, dostajemy swego rodzaju substytut PvP, czyli możliwość zagrania potworem – Monster Play. Potwór, np. wielki pająk, posiada razu maksymalny poziom zdolności, a zadania oscylują wokół tematyki „zbierz chrupiące hobbicie nóżki”. W LotRO nie ma czegoś takiego jak „typowy” wojownik czy łotrzyk, zamiast tego są klasy do nich, mniej lub bardziej zbliżone jak złodziej, kapitan, obrońca czy łowca. Dostępność klas, zależy w głównej mierze od wybranej przez siebie rasy. Gra poza fabułą, zmusza graczy do socjalizowania i grupowania w drużyny. Bycie w drużynie daje dużo korzyści, a jeśli nasza grupa składa się z różnych członków, podczas walki możemy aktywować potężne i bardzo użyteczne zdolności, dostępne tylko jeśli drużyna jest w komplecie.

Grając w Lord of the Rings Online, zawsze jest jakieś zadanie do wykonania i nowe obszary do odkryci; gra jest wciąż powiększana, a gracze mają dostęp do coraz to nowych rozszerzeń, albo za darmo, albo wykupując poszczególne rozszerzenia.

Age of Empires Online
W Age of Empires Online, podobnie jak w poprzednich odsłonach tej popularnej serii, jesteśmy władcą wybranej cywilizacji. Nasze główne to rozbudowa miasta, dbanie o potrzeby mieszkańców i obrona granic. W odróżnieniu od reszty gier Age of Empires, została zastosowana komiksowo – kreskówkowa, oprawa graficzna.

Podczas premiery dostępne były zaledwie dwie cywilizacje, Egipcjanie i Grecy, ale twórcy zdecydowali, na dodanie kolejnych dwóch, Persów i Celtów. Gra opiera się w głównej mierze, na wykonywaniu otrzymywanych zadań, dających nam rozmaite korzyści w postaci pieniędzy, surowców, punktów doświadczenia. Pierwsze zadania, służą głównie, jako samouczek, wprowadzający nas do ogólnej mechaniki gry, późniejsze są zadania, które wykonujemy samodzielnie, otrzymując coraz więcej warte nagrody. Zdobyte surowce wykorzystujemy do rozbudowy stolicy, gdzie zbieramy łupy, kolejne zadania i gdzie możemy stworzyć przedmioty dające naszym jednostkom, całkiem pokaźne bonusy. Naszą cywilizację możemy specjalizować, poprzez odpowiednie wydawanie punktów w drzewku technologicznym. W ten sposób, uzyskujemy dostęp do nowych budowli, jednostek i innych użytecznych narzędzi. Graficznie Age of Empires Online wygląda bardzo dobrze, kolorowo i humorystycznie; zmiana koncepcji graficznej wyszła grze na dobre.

Age of Empires Online to kolorową i wciągającą gra strategiczna; mamy do wyboru, rozrywkę solo, możliwość gry z towarzyszem czy starcia gracz kontra gracz. Do problematycznych, możemy zaliczyć, balans miedzy płatnymi a darmowymi kontami, ale Age of Empires Online to wciąż w czołówka, jeśli chodzi o najlepsze gry online do pobrania za darmo.

Vindictus
Vindictus to produkcja studia deweloperskiego Nexon, znanego z takich hitów jak mmorpg MapleStory. Tytuł ten charakteryzuje się szybką i dynamiczną rozgrywką, przepiękną grafiką opartą na silniku Source, produkcji Valve, autorów Counter-Strike: Source czy Left 4 Dead.

Vindictus przypomina na pierwszy rzut oka grę mmorpg, jednak gra, nie należy do typowych przedstawicieli tego gatunku. Widoczne już jest to w prologu. Prezentuje on właściwie wszystko to, co Vindicus ma do zaoferowania, uczy nas jak grać i wprowadza nas w uniwersum gry. Po ukończeniu prologu, możemy spersonalizować wygląd naszej postaci jak i nadać jej imię. Możliwości zmiany wyglądu jest multum, od dowolnego koloru włosów po suwak do zmiany wielkości biustu, jeśli gramy płcią piękną. Gdy już ukończymy cały proces, zostajemy przenoszeni do naszego miejsca startowego i uświadczeni przepięknymi detalami wielkiego, celtyckiego świata. Cała gra podzielona została na instancje, czyli oddzielne, ładowane osobno w trakcie grania lokacje. Podział został zastosowany wszędzie – wielkich lochów po nawet małe domki. Tym, co przede wszystkim charakteryzuje i odróżnia od reszty dostępnych gier rpg, to system walki. Każdy cios musimy zadać sami, tak samo każdy czar musi zostać puszczony używając do tego osobnego przycisku. Czyni to w efekcie walkę szybką, dynamiczną i bardzo uzależniającą.

Vindictus spodoba się przede wszystkim tym, którzy mają ochotę na wymagającą i żywą grę mmorpg. Podobnie jak reszta tego typu gier, fabuła gra rolę wyłącznie tła. Jednak jesteśmy już do tego przyzwyczajeni w przypadku gier masowych, gdzie historię w grze tworzymy my.

LOCO
Land of Chaos Online, łączy ze sobą, kilka gatunków naraz, tworząc w efekcie jedną z najbardziej unikalnych produkcji dostępnych online. Wcielając się w jednego z 12 na początku dostępnych bohaterów, walczymy na rozległych mapach u boku swoich towarzyszy na śmierć i życie.

Pod kątem rozgrywki, LOCO bierze sporo ze współczesnych gier mmorpg. Widok jest z trzeciej osoby, a walcząc na odległość trzeba celować z pomocą myszki. Walczyć można w dwóch, lekko różniących pod kątem zasad, trybach gry. Pierwszy z nich, Annihilation, charakteryzuje się, walką ośmiu na ośmiu, celem zlikwidowania, jak największej liczby przeciwników. Drugi, Battlefield, przypomina grę DotA. Drużyny, liczą po pięciu graczy i każda z nich ma za zadanie, zniszczenie bazy przeciwnika należy zniszczyć bazę wroga. Po wejściu do gry, w zależności od naszego obecnego poziomu zaawansowania, możemy dać grze samej optymalizować dla nas zdolności lub możemy zrobić to sami. Podobnie ma się rzecz z zakupami przedmiotów podczas gry. System zdolności jest bardzo ciekawy, gdyż daje możliwość dostosowywania umiejętności w zależności od drużyny, naprzeciw której stajemy.

LOCO to godna polecenia gra, choćby ze względu na swoją unikalność; szybka i dynamiczna walka, w stylu między grą rpg, strzelanką i strategią, w świetnej oprawie graficznej. Łatwo ją opanować, ale specjalizacja może zająć sporo czasu, doświadczenia i cierpliwości, cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości.

Aion Online
Aion Online to darmowa gra online w gatunku mmorpg, cechująca się jedną z najpiękniejszych opraw graficznych, nieskończonymi możliwościami personalizacji własnej postaci i niesamowitym, olbrzymim światem. Możemy odkrywać ten świat za pomocą własnych skrzydeł.

W produkcji, przypominającej stylistyką Lineage II, mamy do czynienia z wojną pomiędzy dwiema frakcjami – Elyosi i Asmodianie. Rasa Elyosów jest w Aion czymś w rodzaju aniołów, Asmodianów – diabłów. Różnica ras to przede wszystkim wygląd i stylistyka, a obie z nich mają dostęp do wszystkich klas. Klasy są podzielone na archetypy, różniące się specjalizacjami. Jest wojownik pierwszoliniowiec umiejący zadać dużą ilość bólu – Gladiator – i jest też wojownik-obrońca, Templariusz. Podobnie klerycy, jeden z nich bardziej nastawiony na leczenie ran, inny na wspieranie reszty drużyny. Pod względem rozgrywki, Aion przypomina większość dostępnych gier mmorpg. System walki polega na staniu przy przeciwniku i aktywowaniu kolejnych zdolności, a od czasu do czasu trzeba użyć skrzydeł i walczyć w przestworzach.

Wykonujemy zadania, przenosimy się od lokacji do lokacji walcząc z coraz to silniejszymi potworami. Kolejne azjatyckie, nudne mmo? Nie Aion Online. Gra zasługuje na szczególną uwagę, szczególnie, po tym jak stała się darmowa

Dungeons & Dragons Online
Dungeons & Dragons Online autorstwa Turbine, to znakomita darmowa gra online, kładącą nacisk przede wszystkim na klimat i prawdziwą przygodę, znaną z klasycznych gier fabularnych. Uniwersum gry jest w pełni bazowane, na legendarnym świecie Dungeons & Dragons; jeśli chodzi o najlepsze gry online do pobrania, jest to ścisła czołówka.

Po wybraniu pożądanej przez nas klasy i rasy, czeka nas dystrybucja puntów zdolności, statystyk i początkowych specjalizacji. Warto poświęcić chwilę, by stworzyć postać, która najlepiej będzie reprezentowała nas podczas przygód. Po ukończeniu tworzenia awatara, jesteśmy przenoszeni na wyspę Korthos; to miejsce treningowe, gdzie uczymy się podstaw gry i jej mechaniki. W odróżnieniu od innych gier osadzonych w świecie Dungeons & Dragons, jak Baldur’s Gate czy Neverwinter Nights, system walki jest szybki i dynamiczny – każdy cios musimy zadać sami, używając do tego lewego przycisku myszki. Podczas walki za każdym razem, gdy wykonamy atak, gra „rzuca kostką”, od którego wyniku zależy ostateczny wynik. Nie ma punktów doświadczenia i postać się rozwija poprzez wykonywanie zadań.

Dungeons & Dragons Online daje możliwość posmakowania uniwersum w pełni tego słowa znaczeniu; lochy są pełne rozmaitych pułapek i zagadek, dodających grze prawdziwego, roleplejowego klimatu. Nie trzeba znać historii Dungeons & Dragons, żeby móc grać, jednak fani uniwersum, znający nazwy ziem i postacie, będą bawić się przy tym tytule niesamowicie.

MapleStory
MapleStory jest jedną z najpopularniejszych gier mmorpg, jakie kiedykolwiek powstały; ilość graczy, już dawno przekroczyła 100 milionów i liczba ta wciąż idzie w górę. Ma inspirowaną japońskimi kreskówkami, kolorową grafikę, bardzo duże możliwości rozwoju postaci i rozwijany z roku na rok, gigantyczny świat. W Japonii MapleStory, doczekała się nawet, adaptacji w postaci serialu anime.

Produkcja ta ma sporo do zaoferowania, choć kolorowa, wręcz dziecinna stylistyka może dawać odmienne wrażenie. Grę zaczynamy, jako nowicjusze na specjalnej wyspie, dostępnej na wyłączność dla początkujących. Ten etap daje mniej więcej pogląd na to, na co składa się MapleStory. Po osiągnięciu dziesiątego (lub ósmego, jeśli chcemy zgłębiać tajniki magii) możemy wybrać jedną z głównych klas jak wojownik, łucznik czy złodziej. Poza kolorowym wyglądem 2D, typowym dla platformówek, w MapleStory daje bardzo dużo zabawy system zadań. Misje do wykonania są przeróżne i nie polegają wyłącznie na zabiciu X potworów i zebraniu Y przedmiotów. Czasem musimy skoczyć w odpowiednim momencie czy wykonać zagadki. Dodatkowym urozmaiceniem są zadania przeznaczone dla drużyn i większej ilości osób. W MapleStory mamy do dyspozycji, całą masę zróżnicowanych zadań, tak dla gry solo jak i zabawy z innymi graczami. Niewiele jest gier mmo, gdzie można zdobyć poziom np 200.

Gra oferuje bardzo dużo, choć jest to gra sprzed blisko 6 lat, wciąż można się w niej dobrze bawić, a kolorowa oprawa graficzna, wpadająca w ucho muzyka i uzależniająca mechanika sprawiają, że MapleStory jest jednym z najlepszych dostępnych tytułów na rynku.