Najlepsze gry roku 2013

Prezentujemy najlepsze gry roku 2013, jakie pojawiły się na rynku darmowych gier sieciowych. Zapraszamy do zapoznania się z najgorętszymi i najbardziej wciągającymi grami online AD 2013.

Age of Conan: Unchained
Age of Conan: Unchained to wysokiej jakości gra mmorpg, gdzie możemy przemierzać Hyborię, ojczyznę popularnego barbarzyńcy Conana. Cechą charakterystyczną jest, wyjątkowa oprawą wizualną, genialna ścieżka dźwiękowa i solidnie zaprojektowana, dynamiczną walka. Właśnie dzięki unikalnemu systemowi walki oraz wymienionym wyżej cechom, Age of Conan: Unchained to aktualnie jedną z najlepszych darmowych gier online w gatunku mmorpg.

Dostępnych jest kilka podstawowych klas postaci, z czego ekskluzywna część staje się dostępna dopiero po kupnie opcji premium. Kreator pozwala na spore modyfikacje zewnętrznego wyglądu naszego przyszłego awatara. Zaczynamy grę, jako rozbitkowie, na tropikalnej wyspie Tortage. Po krótkim wstępie, możemy przejść do pierwszych zadań i nauczyć się mechaniki gry, przy pomocy, towarzyszącego nam samouczka. Kontrolujemy postać przy pomocy klawiszy AWSD, a do ataków są cztery podstawowe ataki i specjalne zdolności, aktywowane dopiero po wykonaniu, specyficznej kombinacji ciosów. W odróżnieniu od wielu mmorpg gdzie walka jest pół-automatyczna, w Age of Conan każdy pojedynczy atak musimy wykonać sami, co czyni grę bardzo dynamiczną. Świat gry wygląda znakomicie, ponieważ Age of Conan, a raczej jego klient, zajmuje ok 30 GB; efekty świetlne, kolorystyka i jakość tekstur robią ogromne wrażenie, a przepiękna muzyka pozwala jeszcze lepiej wejść do świata Hyborii.

Age of Conan: Unchained, spodoba się wszystkim, szukającym solidnego i wciągającego mmorpg. Jej liczne pozytywne aspekty i ogromnie rozbudowane uniwersum wciągną niejednego gracza na wiele tygodni czy miesięcy. Naszym zdaniem, jeśli chodzi o najlepsze gry roku 2011, Age of Conan: Unchained zasługuje na miano najlepszej.

Battlestar Galactica Online
Battlestar Galactica Online grą przeglądarkową online, skupiająca się na lotach w przestrzeni kosmicznej, walce z innymi graczami i wykonywaniu różnych zadań. Dzięki oparciu świata na popularnym serialu science-fiction, można się spodziewać wszystkiego, co miało miejsce na ekranach telewizorów – frakcje, postacie, wygląd statków czy planety.

Stajemy po stronie jednej z dwóch stron konfliktu – wyniszczonej wojnami ludzkości lub chcącej zadać jej ostateczny cios – robotycznej rasy Cylonów. Po wyborze czeka nas przejście krótkiego samouczka, dzięki któremu szybko złapiemy, na czym polega gra, jak sterować naszym statkiem kosmicznym oraz – najważniejsze ze wszystkich – jak walczyć. Potem możemy przejść do personalizacji postaci i swobodnego odkrywania galaktyki. W Battlestar Galactica Online możemy brać udział w wielu operacjach – wykonywać misje, polować na kosmicznych piratów, zbierać surowce czy brać udział w bitwach pomiędzy graczami, co jest najlepszą częścią gry.

Battlestar Galactica Online to jedna z najładniej wyglądających gier przeglądarkowych. Tekstury są wyraziste i wraz z doskonałą gra świateł i cieni, wnoszą do gry dużą dawkę realizmu. Produkcja przypadnie do gustu każdemu lubiącemu podróże kosmiczne i klimaty science-fiction.

Vindictus
Vindictus to dynamiczną i porywająca gra mmorpg wyprodukowana przez firmę Nexon. Produkcja charakteryzuje się przepiękną i doskonale zoptymalizowaną grafiką (silnik Source), unikalną mechaniką walki i wieloma innymi pozytywnymi cechami, dającej jej wysokie miejsce na rynku gier mmorpg.

Mamy do wyboru jedną z pięciu unikalnych postaci, różnymi pod względem stylu gry, wyglądu i osobowości. Każda z nich ma inne zastosowanie, silne i słabsze strony, jak i jest nawet w pełni udźwiękowiona. Na początku gry jesteśmy sami, jednak w późniejszych etapach możemy przeżywać przygody wraz z innymi graczami. W odróżnieniu od innych gier mmorpg, unikalną cechą Vindictus, jest możliwość interakcji z otoczeniem – możemy robić dowolny użytek z otaczających nas kamieni, beczek i zasłaniać się przed ostrzałem lub rzucić we wroga. Vindictus jest tytułem, który spodoba się wszystkim szukającym szybkiej i wciągającej gry mmorpg.

Wykonywanie misji daje dużo zabawy, dużo potworów wymusza różne strategie. Jest to obecnie jedna z najlepiej wyglądających gier na rynku, wyróżniająca się ogromną ilością detali, jakością animacji i świetną mechaniką. Mało jest produkcji, mogącymi pochwalić się taką solidnością wykonania jak Vindictus.

Age of Empires Online
Age of Empires Online powraca i to w wydaniu całkowicie za darmo. Ta rewelacyjna i legendarna już seria gier strategicznych, wkroczyła z impetem w świat darmówek i oferuje nam wyjątkowo ciekawą grę z jednej strony nawiązując do klasycznych gier online, a z drugiej do gier z serii Age of Empires Online.

Gry wybierzemy cywilizację – obecnie dostępne trzy, Grecy, Egipcjanie oraz Celtowie – mamy możliwość budowy własnej stolicy, budynek za budynkiem, co przypomina standardowe gry online. Zabawa zaczyna ma swój początek, gdy zaczynamy wykonywać misje, które odsyłają nas do czegoś, co wykłada jak stary dobry Age of Empires; budujemy budynki, rekrutujemy chłopów, armię i osiągamy cele których wymaga od nas misja. Po jej zakończeniu, znowu wracam do naszej stolicy i tak w kółko. Bardzo dobrym pomysłem jest tryb kooperacji oraz PvP, które niestety już jest w opcjach premiem. Co ciekawe wystarczy kupić jednorazowo „pack’a” z daną cywiliazją i większość opcji mamy odblokowane – nie trzeba ciągle za nie płacić. Grafika, dźwięki oraz jakość wykonania robią wrażenie – kreskówkowy styl grafiki z resztą też.

Warto zobaczyć Age of Empires Online, darmową grę strategiczną, oferującą nam możliwość konfrontacji z innymi graczami oraz budowy własnej cywilizacji, na o wiele wyższym poziomie niż jakakolwiek inna gra darmowa. W odróżnieniu od przeglądarkowych strategii, Age of Empires to, której klient zajmuje aż kilka GB!

Kingdom Rush
Kingdom Rush to w tej chwili jedna z najlepszych gier typu tower defense, wiec, jeśli marzy Ci się walka z hordami przeciwników w kolorowej, wysokiej jakości oprawie – nie czekaj. Gra jest dostępna bez rejestracji i pogrania, dlatego wystarczy kilka klików by uruchomić jedną z najlepszych produkcji tego rodzaju.

Królestwo jest zagrożone i jako głównodowodzący, zjednoczonych sił królestwa, musimy podołać wyzwaniu i uratować świat przed złem! Hordy goblinów, szkieletów, orków, mrocznych magów i rycerzy, atakuj, a na samym końcu czeka na nas Pan Ciemności, w swojej mrocznej fortecy. Jak w innych grach tego gatunku, musimy powstrzymać przeciwników, przed przedostaniem się z punktu A do punktu B. Do dyspozycji mamy kilka typów wieżyczek w tym, łuczników, baraki z 3 żołnierzami, bombardę i wieżę maga – każdy z tych budynków, możemy ulepszyć i to do poziomu 4, przy czym mamy dwie ostateczne drogi rozwoju! Czeka na nas 12 poziomów, z trzema trybami rozgrywki na wiele godzin przygód. Grafika i dźwięk jest, że aż palce lizać – trudno jest mi nie zachwalać tej znakomitej gry strategicznej. Do tego humor i znakomite możliwości, jakie oferuje po rejestracji.

Kingdom Rush oferuje mnóstwo dobrej zabawy i to za darmo. Najlepsze gry online, powinny być robione tak dobrze i z takim pomysłem, innowacyjnością jak ta doskonała produkcja. Nic tylko grać.

Backyard Monsters
Backyard Monsters jest produkcją z gatunku tower defense dostępną przez popularny portal społecznościowy Facebook. Naszym głównym zadaniem jest obrona przed potworami, poprzez konstrukcję różnego rodzaju wieżyczek i umocnień jak i własnej armii. W grze istotny czynnik gra strategia i umiejętność balansu pomiędzy rozwojem, a przechodzeniem do ofensywy w celu zniszczenia najeźdźcy przy minimalnych stratach.

Gra zaczyna się od samouczka, który uczy nas podstawowej mechaniki gry i pokazuje, na czym gra polega. Tym co wyróżnia Backyard Monsters od innych gier tower defense, jest możliwość posiadania własnej armii i wykorzystywanie jej jako wsparcia dla zbudowanych struktur obronnych. Zaimplementowane drzewko ulepszeń, zmusza graczy do konstrukcji jak i ulepszania dwóch najbardziej podstawowych wieżyczek.

Gracze w Backyard Monsters odkryją bardzo unikalny tower defense, gdzie nie tylko bronimy nasze tereny, ale również korzystamy z własnej armii. Dzięki temu, że gra jest dostępna przez portal Facebook, posiada ona również wiele opcji wspomagających socjalizację i wspólną zabawę z przyjaciółmi.

Iron Grip: Marauders
Iron Grip Marauders to gra strategiczna, w której dowodzimy latającym statkiem powietrznym, jako kapitan najemników. Grabienie i wojna to nasz chleb powszedni; mając do dyspozycji nieliczną, ale silną armie, wykonujemy misje zyskując w ten sposób pieniądze i surowce, potrzebne do naszego rozwoju.

Gra oferuje nam możliwość walki w 3D z hordami przeciwników, w turowej i emocjonującej rozgrywce. Iron Grip Marauders koncentruje się przede wszystkim na walce i bitwach, marginalizując nieco czynnik ekonomiczny, który nieco zużył się po dziesiątkach tytułów w rodzaju Evony czy Lord of Ultima. W walce do dyspozycji mamy czołgi, piechotę, artylerię a nawet roboty – każdy z typów dostępny w wielu rodzajach, które są dostępne z poziomu na poziom, jaki otrzymujemy.

Zdecydowanie jest to jedna z najlepszych strategii dostępnych na przeglądarkę, dlatego warto poświęcić więcej czasu by się jej przyjrzeć. Mimo, że jest ona darmowa z opcjami premium, nie przeszkadza to w znakomitej zabawie, choćby dlatego że od czasu do czasu dostajemy pewne ilości waluty premium.

Buddy Rush
Buddy Rush jest kolorową grą rpg, gdzie przemierzamy świat, wykonujemy misje i walczymy z śmiesznie wyglądającymi potworami. Cechuje się charakterystyczną, kreskówkowa grafiką i łatwą dostępnością dzięki możliwości gry przez telefon, tablet jak i komputer. W Buddy Rush najlepiej grać z innymi – najlepsze gry online, stawiają w końcu na grę z innymi graczami.

Mechanika gry jest bardzo łatwa do opanowania. Poruszamy się i walczymy z potworami używając myszki. Na dole ekranu mamy zdolności i portrety członków drużyny. W trakcie gry zdobywamy nowe części ekwipunku, przedmioty i punkty doświadczenia. Przedmiotami również możemy wymieniać się z przyjaciółmi. Pomimo prostoty, gra posiada pewne elementy taktyczne – przez ograniczoną możliwość noszenia leczniczych napojów, nie można bezmyślnie atakować wroga.

Buddy Rush jest świetną zabawą w szczególności dla grupy znajomych. Jest to zabawna, kolorowa i wysokiej jakości gra. A dzięki multiplatformowości, możemy bawić się w nią z przyjaciółmi gdziekolwiek jesteśmy za pomocą telefonu. Gra spodoba się wszystkim lubiącym szybką akcję i produkcje z elementami rpg. Dzięki byciu za darmo i łatwości rozpoczęcia rozgrywki, jest bardzo dobrym i wartym uwagi tytułem.

Monstermind
Monstermind jest produkcją będącą połączeniem gry ekonomicznej i tower defense. Budujemy w niej od podstaw miasto i musimy go bronić przed inwazją potworów. Najlepsze gry roku 2011, nie mogłyby się obejść bez gier z facebooka.

Podobnie jak w innych tytułach jak CityVille czy Farmville, stawiamy budynki by zwiększyć swoje zyski, lecz poza dodatkowymi biznesami, pieniądze musimy zainwestować w struktury obronne. Potwory należy zniszczyć, zanim one zrobią to z nami i nasz cały dobytek zamieni się w ruinę. Po każdej inwazji uszkodzone budynki trzeba naprawić, zyski przeznaczyć na jeszcze lepsze uzbrojenie i cała zabawa zaczyna się od nowa. Na dodatek, nasi przyjaciele mogą również wysyłać potwory na nasze miasta – w ramach rewanżu możemy zrobić to samo. Monstermind jest innowacyjną i wysokiej jakości grą strategiczną, gdzie poza rozbudową miasta, musimy dbać o jego bezpieczeństwo chroniąc go przed różnej maści potworami.

Tytuł ten z pewnością przypadnie do gustu wszelkiego rodzaju fanom gier ekonomicznych i z gatunku tower defense, gdyż Monstermind łączy cechy ich obu, tworząc unikalną i bardzo ciekawą produkcję.

Terra Militaris
Terra Militaris jest darmową strategiczną grą przeglądarkową, gdzie bierzemy udział w epickich bitwach, zarządzamy swoim imperium i walczymy o dominację z innymi graczami. Gra oddaje nam do dyspozycji jedną z czterech cywilizacji, każdą z innymi bonusami, i naszym zadaniem jest zbudowanie jej potęgi od podstaw.

Grę zaczynamy od wyboru jednej ze starożytnych cywilizacji – Persji, Egiptu, Chin lub Rzymu. Każda z nich ma swoje charakterystyczne cechy i pasuje lepiej do innego stylu gry. Potem czeka nas jedynie wybór imienia i samouczek, uczący nas mechaniki. Jest ona wystarczająca prosta, żeby nawet osoby nieobeznane mogły grać, a jednocześnie trudna żeby stanowić dla wyzwanie dla bardziej doświadczonych graczy. W grze głównie, koncentrujemy uwagę, na zbieraniu surowców i późniejszym inwestowaniu ich w infrastrukturę i rozbudowę armii. Gdy nasze imperium wejdzie na odpowiedni poziom, czeka nas rozpoczęcie operacji wojennych, poprzez odkrywanie mapy i walki z wrogiem. Wygrane potyczki nagradzają nas przyrostem surowców, doświadczeniem dla żołnierzy i nowymi przedmiotami.

Terra Militaris jest rozbudowaną i bardzo udaną produkcją, wartą zainteresowania dla każdego fana gier strategicznych. Świetna grafika, ekscytująca rozgrywka i wiele pozytywnych cech, czynią Terra Militaris wartym wypróbowania tytułem.