ZooMumba

ZooMumba to oryginalna gra prosto na nasze przeglądarki, w której stajemy się dyrektorem i twórcą ogrodu zoologicznego. Budujemy go od podstaw, dlatego musimy wykonać wszystko, począwszy od wytyczenia alejek po wybiegi, gdzie będę mieszkać nasze zwierzaki. Rozwijając nasze zoo, będziemy otrzymywać dostęp do coraz to nowych i bardziej egzotycznych zwierząt oraz innych dodatków potrzebnych do zbudowania naszego unikalnego zoo.

Bycie dyrektorem zoo…
Idea gry jest prosta; musimy zarabiać na naszym zoo, jednocześnie karmiąc i pielęgnując naszych podopiecznych. By biznes się kręcił, musimy się nieco zaangażować – jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy, to jest ono ściśle powiązane z tym na ile sprawnie dbamy o zwierzęta; właśnie od tego wszystko się zaczyna. Na samym początku, nie posiadamy wiele, ale stosunkowo szybko, troszcząc się o podopiecznych naszego zoo, jesteśmy w stanie stworzyć ośrodek z prawdziwego zdarzenia. Najlepsze gry online przyzwyczaiły nas do łatwych początków, choć później bywa różnie; w Zoomumba, nie powinniśmy mieć problemów nawet w następnych fazach gry. Jak to zwykle bywa w grach online, odblokowywanie nowych dodatków i zwierząt, odbywa się dzięki awansom z poziomu na poziom; awansujemy w miarę jak coraz bardziej rozrasta się nasze zoo i dbamy o zwierzaki. Ważne jest też byśmy starali się utrzymać czystość, tak klatek jak i całości zoo, ponieważ odwiedzający, mają ten zwyczaj, że śmiecą i to wszędzie, co wymaga naszym interwencji od czasu do czasu. Czyszczenie klatek też jest istotne; zwierzęta z jednej strony jedzą, a z drugiej brudzą. W miarę trwania, do czego przyzwyczaiły nas najlepsze gry online, kupujemy coraz to nowe zwierzaki i dekoracje, które działają na zwiedzających jak wabik. Szczęście naszym pupili ma bezpośrednie przełożenie na zysk, a zysk to z kolei coraz więcej zwierząt i coraz większe zoo. Możemy również rozmnażać zwierzęta, jeśli posiadamy samca i samicę jakiegoś gatunku; jest to korzystne dla polepszenia atrakcyjności naszego zoo i zarabiania większej ilości pieniędzy.

ZooMumba
ZooMumba oferuje różnego rodzaju krótkoterminowe zadania, które zmieniają się, co kilka godzin; nie są one skomplikowane. Główny nacisk w grze, idzie przede wszystkim na zwierzaki, które karmimy, myjemy, sprzątamy ich klatki albo leczymy podając lekarstwa, gdy są chore. Jako troskliwy opiekun, lepiej nie czekać i leczyć zwierzaki, ponieważ ignorowanie choroby, może szybko doprowadzić do bardzo przykrych konsekwencji. Jak w podobnych darmowych grach, istnieje specjalny sklep, gdzie możemy kupić za normalne pieniądze, dodatkowe przedmioty, przydatne w opiece nad naszymi pociechami. Czy jest sens to robić? Myślę, że to zależy, generalnie uważam, że powinniśmy się najpierw przyjrzeć samej grze, a dopiero potem rozważać jakieś inwestycje z własnego portfela.

Gra wygląda dość solidnie i kreskówkowo, co na pewno zadowoli młodszych graczy. Zwierzaki wyglądają bardzo sympatycznie, jak żywcem wyjęte z jakiejś przyjemnej kreskówki dla dzieci, co nie znaczy, że jest to gra tylko najmłodszych; ZooMumba potrafi zaangażować i oferuje przyjemną, relaksującą rozrywkę, co jest dobrą odmianą od gier takich jak strzelanki czy najlepsze gry mmorpg. Sterowanie i wszystkiego rodzaju działania, jakie podejmujemy podczas gry, są także na tyle proste i intuicyjne, że każdy jest w stanie sobie z nimi poradzić. Ogólnie można powiedzieć, że gra nie należy do złożonych; jest czytelna, prosta i przyjemna w odbiorze.

Plusy
Zwierzaki i zoo!
Przyjemna grafika
Prosty i przejrzysty interfejs

Minusy
Powtarzalna

Strona www: http://www.zoomumba.pl

Podsumowanie
ZooMumba to z pewnością ciekawa gra, oferująca nam zarządzanie małym zoo, odpowiednio angażując nas w opiekę naszych zwierzaków oraz zarabianie. Gra ma przyjemną dla oka grafikę i bardzo wygodny, intuicyjny interfejs; nie sądzę by ktokolwiek miał problemy z wykonaniem jakichkolwiek działań w grze. Biorąc pod uwagę wszystkie najlepsze gry online, ZooMumba jest przyjemna i solidna, ale miejscami dość powtarzalna; z drugiej jednak strony gra w nią ok 12 mln graczy, co wskazuje, że koncepcja ZooMumby ma wielką siłę przyciągania. Widać każdy kocha zwierzaki – nawet te wirtualne.